Dit jaar vindt de traditionele dodenherdenking plaats op zondag 4 mei 2025 om 19.00 uur in de H. Alphonsuskerk in Beneden-Leeuwen. Het jaarthema 2025 is: Ooggetuigenverhalen.
Tijdens de herdenking worden drie verhalen over de Tweede Wereldoorlog voorgelezen die zijn doorgegeven aan de 3de generatie. Op de website www.benedenleeuwenherdenkt.nl kunt u hier meer informatie over vinden.
De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de zanggroep van de Bewaorsmiense met de naam “ ’t Kum Vanèiges”. Rinie van Haren zal het gedicht ‘Ooggetuigen’ voordragen dat hij speciaal voor deze herdenking heeft geschreven. Ook zullen kinderen van RK Basisschool De Leeuwenkuil een gedicht voordragen.
Aansluitend vindt er een stille tocht o.l.v. Scouting Don Bosco plaats naar het monument op de begraafplaats. Hier wordt de muziek verzorgd door muziekvereniging KWIII.
Na twee minuten stilte wordt het dodenappèl voorgelezen en vindt de kranslegging plaats. Vervolgens zal wethouder Slootweg van de gemeente West Maas en Waal een toespraak houden.
Als afsluiting zal het Wilhelmus worden gespeeld.
U bent van harte uitgenodigd om deze herdenking bij te wonen.
Bij slecht weer vindt de gehele plechtigheid plaats in de kerk.