Om stil te staan bij 15 jaar Blik op Beneden-Leeuwen hebben wij een speciale jubileum-medaille die we uitreiken aan bijzondere personen, evenementen en doelen die zich inzetten voor de leefbaarheid. Dit interview met Rob en Lion, onmisbare personen als het gaat om de organisatie van Dag van Leeuwen en Wiellawaai. Dit evenement verdient wat ons betreft de medaille door ook in de regio Beneden-Leeuwen op de kaart te zetten, maar vooral de onderlinge verbinding op te zoeken.
Op deze zonnige dag hebben we afgesproken bij Rob thuis en sluit ook Lion aan. Onder het genot van een kop koffie raakten we aan de praat over hoe Dag van Leeuwen en Wiellawaai tot stand is gekomen, wat hun idee is en over de uitdagingen. Het vinden van vrijwilligers en sponsoren is namelijk niet vanzelfsprekend. Inmiddels zijn bij de organisatie bijna 250 vrijwilligers direct en indirect betrokken. Lion: “zonder hen en de sponsors is het in 2025 niet meer mogelijk om een evenement te organiseren dat voor jong en oud is en betaalbaar blijft. Dag van Leeuwen is van oudsher namelijk altijd gratis geweest en daar blijven we ons best voor doen. We zijn dan ook super dankbaar voor het feit er zoveel sponsors, meer dan 200 inmiddels, zich jaarlijks verbinden aan ons evenement.”
Rob gaat verder: “Dag van Leeuwen staat niet op zichzelf, ook ondernemersvereniging Verrassend dichtbij is nauw betrokken en daar zijn wij dankbaar voor.”
Lion Vink is ruim 10 jaar betrokken bij Dag van Leeuwen en Wiellawaai en krijgt energie van het organiseren en in de watten leggen van de Nederlandse artiesten die we de afgelopen jaren hebben mogen verwelkomen in Beneden-Leeuwen.
Rob vult aan:” De braderie wordt inmiddels door ruim 10.000 mensen bezocht en daar zijn we ook wel een beetje trots op.”
Rob Reuvers zet zich inmiddels ook al 15 jaar in voor dit gemoedelijke en gezellige evenement. Rob en Lion zijn eensgezind als ik hen de vraag stel waar hun evenement voor staat, waar zij zich zo enorm voor inzetten: “Eensgezindheid, gezelligheid, saamhorigheid en ontmoeten zijn woorden die in gedachte schieten en niet op alle plekken in Nederland meer vanzelfsprekend zijn. Maar hier gelukkig wel!”
Wat is wat jullie betreft een artiest die je heel graag zou verwelkomen (die nog niet geweest is)?
Lion: Miss Montreal, zij weet het publiek prachtig mee te krijgen tijdens haar performance, ze heeft haar namelijk al eens zien optreden.
Rob: Helène Fischer, dit ongekende talent zou een prachtige aanvulling zijn op alle mooie edities die we al hebben gehad.
Op welke editie kijken jullie met het meest plezier terug?
De jubileum editie van 2023 was heel speciaal, het optreden van Di-rect heeft indruk gemaakt. De gezelligheid met de bezoekers maar ook achter de coulissen is iets waar ik met veel plezier op terugkijk (Rob). Maar ook de bijzondere editie van afgelopen jaar, Wolter Kroes die tijdens het voetbal juist in Lauwe optrad is iets bijzonders.
Hoe kijkt Dag van Leeuwen naar Blik op Beneden-Leeuwen?
De publiciteit van Blik op Beneden-Leeuwen is altijd heel welkom en belangrijk geweest. Het contact in de jaren met Rinie is iets waar we met veel plezier op terug te kijken. En het is waardevol dat er een opvolger is gekomen om deze prettige samenwerking door te zetten.